Na dobry początek-załóż spółkę LTD

· 19 lutego, 2018 · 2:37 pm

Noszę się z zamiarem rozpoczęcia działalności gospodarczej. Jaką formę wybrać?

Jeśli chcesz założyć własną firmę, warto wziąć pod uwagę zrobienie tego w Wielkiej Brytanii. Jest to na pewno dużo łatwiejsze niż w Polsce. Wielka Brytania od lat zajmuje czołowe miejsce w Europie i na świecie pod względem najłatwiejszych warunków do prowadzenia działalności. Decydując się na ten proces, często stajemy przed podjęciem decyzji dotyczącej wyboru jej formy. Dzisiaj skupimy się na jednym z najpopularniejszych rozwiązań wybieranych przez przedsiębiorców mieszkających na Wyspach (i nie tylko).

Aby dopasować najlepsze rozwiązanie, przed podjęciem decyzji należy zapoznać się z zasadami działania,rozliczania, plusami i minusami omawianych form działalności.

Spółka LTD jest odpowiednikiem polskiej spółki  z o.o. (spółka z ograniczoną odpowiedzialnością). Działalność tego typu  na Wyspach założyć może jedna lub więcej osób, a czas rejestracji w wielu przypadkach nie przekracza jednej doby.

Jest ona osobą prawną, a udziałowiec oraz Dyrektor firmy odpowiadają za jej zobowiązania do wysokości kapitału, którego minimalna wartość może wynosić tylko £1. Kolejna zaleta spółki LTD to możliwość zoptymalizowania płaconych podatków poprzez tworzenie kosztów spółki tytułem wypłacenia wynagrodzeń, co w konsekwencji redukuje zysk spółki, od którego należy odprowadzić podatek korporacyjny w wysokości 20 proc.

Spółka Limited ma większe szanse na otrzymanie pożyczki niż przedsiębiorstwa bez osobowości prawnej, gdyż może wykorzystać bieżące aktywa jako zabezpieczenie.

Działając jako Spółka LTD w Anglii posiadasz status, który daje Ci zaufanie i pozwala na lepszą współpracę, gdyż większość biznesów woli współpracować z firmami o w/w statusie (np. w branży budowlanej). Jest ona bowiem objęta regulacjami, rozporządzeniami i zobowiązaniami urzędowymi, co daje wiarygodność na płaszczyźnie partnerstwa z innymi spółkami.