Wielka Brytania jest otwarta! Poznaj szanse polskich inwestorów na rynku brytyjskim

· 2 lipca, 2020 · 11:06 am

firmy w uk

Mimo pandemii COVID-19 oraz brexitu, Wielka Brytania wciąż jest krajem niezwykle atrakcyjnym dla inwestorów. Gospodarka brytyjska jest jedną z największych i najbardziej wpływowych gospodarek na świecie. Rusza konferencja online dla wszystkich zainteresowanych brytyjskim rynkiem.

Wielka Brytania to centrum rynków kapitałowych oraz doskonały punkt startu do wejścia na rynki globalne, tj. Ameryka Północna czy Bliski i Daleki Wschód. Mimo trudów, z jakimi zmaga się teraz kraj, wielu Polaków wciąż chętnie inwestuje na Wyspach. Polscy przedsiębiorcy działają na zasadach greenfield lub brownfield, łączą swoje firmy z firmami z UK lub przejmują brytyjskie przedsiębiorstwa.

Zgodnie z danymi GUS, opracowanymi w 2019 roku, wartość polskich towarów eksportowanych do Wielkiej Brytanii wyniosła 14,1 mld euro – to plasuje ten kraj na trzecim miejscu wśród największych odbiorców polskich produktów. Brexit i związane z nimi nowe procedury celno-podatkowe z pewnością utrudnią nieco współpracę, nie warto jednak z niej rezygnować.

Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie produkcja i sprzedaż bezpośrednio na miejscu. Są firmy, które już to zrobiły i chcą przekazać swoją wiedzę innym.

Już 16. lipca odbędzie się konferencja online – „Szanse polskich inwestorów na rynku brytyjskim”. Webinar skierowany jest do polskich przedsiębiorców, którzy rozpatrują, także w dalekiej perspektywie, inwestycje w Wielkiej Brytanii.

Konferencja powstała we współpracy Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Londynie z Polish Business Link, Zagranicznym Biurem Handlowym PAIH w Londynie i British-Polish Chamber of Commerce.

– Londyn nadal jest globalny i otwarty na wszystkich – mówi Michael Dembiński, główny doradca w British-Polish Chamber of Commerce. – Z punktu widzenia administracyjnego, Londyn bardzo chętnie wita przedsiębiorców. Tak jest od lat i brexit niewiele teraz zmienia w tej sferze. Gdyby kraj zamknął się na inwestorów, byłoby to bardzo niekorzystne gospodarczo dla Wielkiej Brytanii.

Webinar odbędzie się w języku polskim. Będzie podzielony na trzy części: dwa panele dyskusyjne oraz networking. Na konferencji pojawiają się eksperci z rządowych instytucji z Polski i Wielkiej Brytanii, specjaliści z banków inwestycyjnych, a także przedstawiciele kancelarii prawniczych i firm zajmujących się obsługą przedsiębiorstw.

– Chodzi o przybliżenie potencjału tutejszego rynku, który jest ogromny – tłumaczy Bartłomiej Kowalczyk założyciel i dyrektor PBLINK, współorganizator wydarzenia. – Wyjaśnimy sposoby wejścia na rynek i przedstawimy możliwe do pozyskania metody finansowego wsparcia – zarówno ze strony polskiej, jak i brytyjskiej. Na webinarze pojawiają się także polskie firmy z UK, które już osiągnęły bardzo duży sukces – opowiedzą o swoich doświadczeniach i planach na przyszłość.

Konferencję zwieńczy sesja networkingowa, na której będzie można nawiązać wartościowe kontakty biznesowe. Wiedza pozyskana w ramach szkolenia będzie cenna dla wszystkich poważnie zainteresowanych inwestycjami w Wielkiej Brytanii.

Data: Czwartek, 16.07.2020
Godzina: 11:00 – 14 CET/ 10.00 – 13.00 BST

-> REJESTRACJA <-

Agenda wydarzenia

Wydarzenie obejmie wypowiedzi ekspertów, sesję pytań i odpowiedzi, dyskusje panelowe oraz będzie okazją do nawiązania nowych kontaktów. Konferencja online odbędzie się w języku polskim.
Podany czas jest czasem polskim.

 • 10:45 – Rejestracja (Waiting Room)
 • 11:00 – 11:10 – Powitanie uczestników Ambasador RP w UK A. Rzegocki.
 • 11:10 – 11:15 – Przedstawienie gości specjalnych
 • 11:15 – Przemówienie wstępne:„Czy rynek brytyjski pozostanie atrakcyjny dla polskich eksporterów?”
  „Perspektywy funkcjonowania brytyjskiej gospodarki po 31. grudnia 2020.”
  Eksperci: Artur Kawonczyk, ING Corporate Investments
 • 11:45 – Panel Dyskusyjny I: Co musisz wiedzieć, aby osiągnąć sukces na rynku brytyjskim?Specjaliści od strategii biznesowych, którzy na co dzień pomagają przedsiębiorcom z różnych branż, opowiedzą o sposobach na dobry start i rozwój firmy na brytyjskim rynku.
  Eksperci: Piotr Kubalka, Capital Business Links, Kasia Boguslawska, Carter Lemon Camerons Solicitors, DIT (Department for International Trade)
 • 12:30 – Panel Dyskusyjny II: Jak zostać liderem na rynku brytyjskim?Trzy duże firmy, którym udało się osiągnąć sukces i wypracować wysoką pozycję na brytyjskim rynku, opowiedzą własne historie.
 • 13:15 – Podsumowanie
 • 13:30 – Networking (Opłata £25 + VAT)

Uczestnictwo w wydarzeniu: Z uwagi na Covid-19 spotkanie odbędzie się online za pośrednictwem platformy Zoom. Wydarzenie potrwa 3 godziny.
Podczas paneli dyskusyjnych każdy uczestnik będzie mógł zadawać pytania poprzez funkcję Zoom: Q&A. Następnie zapraszamy na networking biznesowy.

Udział w dyskusji panelowej jest bezpłatny. Opłata £25 + VAT pobierana jest za uczestnictwo w networkingu z wykorzystaniem Zoom Breakout Rooms. Podczas networkingu każdy z uczestników będzie mógł przedstawić swój biznes pozostałym uczestnikom networkingu oraz otrzyma listę delegatów oraz nagrania z webinaru. Uwaga: ograniczona liczba miejsc na networking!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *